18.09.2015 23:45
Koululuokat:
Ponikerholaisille ja lapsille (avustaja sallittu): Hevoshullu kouluratsastuksen taitokisa taso 1, ALKAEN KLO.10:
1. Taru Järvelin & Aksu (verrytteluaika klo. 9.45-10.00, rata klo.10.00)
1. Cessan Dahlstedt & Sami (verrytteluaika klo. 9.50-10.05, rata klo.10.05)
1. Wilma & Bonita (verrytteluaika klo. 9.55-10.10, rata klo.10.10)
1. Aada Narinen & Aksu (verrytteluaika klo. 10.05-10.20, rata klo.10.20)
- 1. luokassa kaikki voittivat ja saivat omat ruusukkeet ja karkit, kiitos osallistumisesta!
C-merkki (vain ratsukoille, jotka eivät vielä ole saavuttaneet hyväksyttyjä suorituksia heB tasolta) -Luokkaa 2. sponsoroi Malmströmin puutarha OY , ALKAEN KLO: 10.45
1. Paulina Mäkeläinen – Maja (verrytteluaika klo. 11-11.15 , rata klo.11.15) - 63.3%
2. Ida Holmen & Maja (verrytteluaika klo. 10.35-10.50, rata klo.10.50) - 59.4%
3. Amanda Hörman – Hiiri (verrytteluaika klo. 11.20-11.35, rata klo.11.35) - 58.9%
Muiden prosentit:
- Aada Levänen– Smurffi (verrytteluaika klo. n.10.30-11, rata klo.11.00) - 57.2%
- Ronja Ruotsalainen – Sami (verrytteluaika klo. 11.25-11.40, rata klo.11.40) - 57.2%
- Jenni Holmen - Aksu - 57,2%
- Martta Huhmarniemi – Simba (verrytteluaika klo. 11.10-11.25, rata klo.11.25) - 56.7%
- Venla Lehmus – Jogi (verrytteluaika klo. n.10.30-11, rata klo.11.05) - peruutti
- Jessica Ravantti – Essi (verrytteluaika klo. n.10.40-11.10, rata klo.11.10) - perruutti
- Luokan C-merkki palkintojen jako n. klo. 11.45-12, luokassa palkittiin 3 ratsukkoa ruusukkein, sekä Malmströmin puutarha Oy:n lahjottamin esinepalkinnoin!
He B:3 2009 ALKAEN klo. 12.00
1. Jessica Ravantti -Essi - 60.2%
2. Linnea Niemi – Audi (verrytteluaika klo. 11.45-12.00, rata klo.12.00) - 60.0%
3. Lilja Somervuori – Siiri (verrytteluaika klo. n.11.55-12.10, rata klo.12.10) - 52.9%
- Luokan He B:3 2009 palkintojen jako klo. 12.15
Esteluokat alkaen klo.15:
1. Esteratsastuskilpailu keppariratsukoille: Kepparistartit klo. 15-15.15
2. Luokka puomi/ristikko arv. A.0.0 (avustaja sallittu), ALKAEN klo.15.20
1. Wilma-Bonita - 0vp
1. Stella Hirvonen - Prinses Rose - 0vp
1. Sofia Kärkkäinen- Siiri - 0vp
1. Aada Kärkkäinen -Maja - 0vp
1. Cessan Dahlstedt -Sami - 0vp
Cecilia Kovanen- Simba 4vp
Aada Narinen - Aksu 12vp
Amanda Hörman - Hiiri - HYL
- ristikkoluokan radan kävely on klo. 15.45-15, verryttely klo. 15 – 15.20 ja palkintojen jako n. klo. 15.45
3. Luokka 50 cm arv. 367.1 (A2/A2), ALKAEN klo.16.00
- Luokkaa 3. sponsoroi KRB - Kaivin OY
1. Inka Peura – Simba 2.vaihe 0vp aika 51.38s
2. Ronja Ruotsalainen - Sami 2.vaihe 4vp aika 59.11s
3. Aada Levänen – Smurffi 1.vaihe 0vp aika 1.08min
4. Aada Levänen - Bonita 1.vaihe 4vp aika 1,25:90
Elina Huikuri - Siiri 1.vaihe 4vp 1,34:96
Anastacia Baron – Audi - 1.vaihe 8vp 1,28:51
Anne Kuisma: Gata fra Hvitanesi 1.vaihe 12vp 1.27:44
Jenni Holmen – Aksu - 1.vaihe 12vp 1,52:86
Corinna - Sami 1.vaihe 12vp 2,00:35
Aada Melen – Siiri 16vp 2,35:13
Martta Huhmarniemi– Simba HYL
Ida Holmen – Maja HYL
Emilia Kovanen– Herba - HYL
- luokan 3. radankävely on klo. 15.45 – 16.00 (sopikaa ajoissa kuka pitää teidän hevosia sen aikaa kun kävelette rataa), verryttelyn voi aloittaa heti kun hevoset vapautuu ristikkoluokasta. Jos hevosella on 2 ratsastajaa, toinen aloittaa verryttelyn heti ensimmäisenä ratsastavan suorituksen jälkeen.
- luokan 3. palkintojen jako klo.16.30
- Luokassa 3. jaettiin sijoittuneille ruusukkeet, sekä KRB Kaivin OY:n sponsoroimat esinepalkinnot!
4. Luokka 60-70 cm arv. 367.1 (A2/A2)
1. Aada Levänen -Smurffi 2.vaihe - 2.vaihe 0vp 0.25:20
2. Linnea NIemi - Audi 2.vaihe 4vp 0,24:00
Jessica Ravantti - Essi - 4vp - 1,06:60
Lilja Somervuori– Siiri - 1.vaihe - 4vp 1,18:77
Paulina Mäkeläinen – Maja - 8vp 2,12:34
Sari Kerstinmäki – Aksu - HYL
Sirkku Oinonen– Taz - HYL
Lyydia Isoheiniemi –Sami - peruutti
Venla Lehmus - Jogi - peruutti
6. Luokka 80 cm arv. 367.1 (A2/A2)
1. Kaisa Mouhu - Taavi - 2.vaihe 4vp 0,58:85
Sirkku Oinonen - Taz - 1.vaihe 4vp 0,58:85
Jessica Ravantti- Herba - HYL
Muokkaa | Poista |
Muokkaa | Poista |